Yhteystiedot

Tuomi Logistiikka Oy
Särkijärvenkatu 1
33840 Tampere
03 5678 100

Toimimme Tampereella kolmessa toimipisteessä: Lahdesjärvellä, Tays kampusalueella sekä Hatanpään sairaala-alueella.

Tays kampusalue
Keskussairaalankäytävä
33520 Tampere

Sijainti: Tays Keskussairaala, G-rakennus

Kulkuohje:
Rakennus sijaitsee Ylätiellä R-rakennuksen ja Finn-Medi 5:n välissä. Sisäänkäynti E-rapusta rakennuksen kaakkoiskulmalta.

Hatanpään sairaala
Hatanpään puistokuja 12 (Hatanpään puistosairaala)
33900 Tampere

Asiakaspalvelu

Tuomi Logistiikan asiakaspalvelu palvelee arkisin kello 7-16.
Puhelin: 03 5678 100
Sähköposti: asiakaspalvelu@tuomilogistiikka.fi

Hankintapalvelut

Mika Ojanen

Mika Ojanen

Kehityspäällikkö

050 365 1810

mika.ojanen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Essi Rae

Essi Rae

Hankintapäällikkö

Palveluhankinnat

050 365 0281

essi.rae@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Aila Peltonen, hankintapäällikkö.

Aila Peltonen

Hankintapäällikkö

Terveydenhuollon hankinnat

050 360 5161

aila.peltonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Piia Räty

Hankintapäällikkö

Tekniset hankinnat

040 563 2399

piia.raty@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Päivi Haapaniemi, hankinta-assistentti.

Päivi Haapaniemi

Hankinta-assistentti

041 730 4066

hankintapalvelut@tuomilogistiikka.fi

Outi Martikainen

Hankinta-assistentti

041 730 8001

hankintapalvelut@tuomilogistiikka.fi

Henkilöliikennepalvelut

Jussi Teronen

Jussi Teronen

Henkilöliikennejohtaja

041 730 2683

jussi.teronen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Ellinoora Tuusa

Ellinoora Tuusa

Kuljetuspäällikkö

040 519 3560

ellinoora.tuusa@tuomilogistiikka.fi

Kaisa Karhula

Kaisa Karhula

Kehityspäällikkö

044 481 1116

kaisa.karhula@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Antti Ahola

Antti Ahola

Vastaava ajojärjestelijä

Potilaskuljetukset

050 431 8902

antti.ahola@tuomilogistiikka.fi

Atte Kivineva

Atte Kivineva

Henkilöliikennesuunnittelija

Pali palveluliikenne

03 5678 112

autoilijat@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Logistiikkapalvelut

Antti Sinervo

Antti Sinervo

Logistiikkajohtaja

040 831 6709

antti.sinervo@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Olli Ahvenniemi

Olli Ahvenniemi

Kehityspäällikkö

040 736 5184

olli.ahvenniemi@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Ville Inkilä

Kehityspäällikkö

040 707 1940

ville.inkila@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Timo Vuorela

Varastopäällikkö

040 865 1060

timo.vuorela@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Katri Huhtelin

Valikoima- ja ostopäällikkö

0400 823 443

katri.huhtelin@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Markku Pulkkinen

Markku Pulkkinen

Kuljetuspäällikkö, tila-asiat Tays ja Hatanpää

050 627 47

markku.pulkkinen@tuomilogistiikka.fi

Jukka-Pekka Levä

Palveluvastaava

Kätsy

040 800 4544

jukka-pekka.leva@tuomilogistiikka.fi

Vesa Kuivasto

Palveluvastaava

Leikkuri

040 525 3641

vesa.kuivasto@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Mika Malinen

Varastoesihenkilö, tila-asiat Lahdesjärvi

040 801 6464

mika.malinen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Johto ja hallinto

Vesa Haapamäki

Toimitusjohtaja

041 730 0406

vesa.haapamaki@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Antti Vadén

Antti Vadén

Asiakkuusjohtaja

050 491 2490

antti.vaden@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Katri Niittymies

Katri Niittymies

Tietohallintojohtaja

040 800 4997

katri.niittymies@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Minna Seppälä

Minna Seppälä

Hallintojohtaja

040 721 5454

minna.seppala@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Pauliina Hämäläinen TehtävänimikeViestintäpäällikkö

Pauliina Hämäläinen

Viestintäpäällikkö

040 806 2115

pauliina.hamalainen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Kati Hakimsan

Kati Hakimsan

Laatupäällikkö, tietosuojavastaava

050 491 0505

kati.hakimsan@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Leena Ylinen

Leena Ylinen

Tutkimus- ja tuotekehityspäällikkö

040 801 6747

leena.ylinen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Riina Michelsson

Projektipäällikkö

040 523 3640

riina.michelsson@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Paula Sipilä

Paula Sipilä

HRD asiantuntija

040 860 9057

paula.sipila@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Heidi Heinonen

HRD asiantuntija

041 730 0400

heidi.heinonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Kirsikka Kivimäki

Johtava lakimies

040 849 4354

hankintalakimiehet@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn