Hankintapalveluiden yhteystiedot

Hankintojen johtaminen ja kehitys

Tuure Marku

Hankintajohtaja

040 183 8315

tuure.marku@tuomilogistiikka.fi

Mika Ojanen

Mika Ojanen

Kehityspäällikkö

050 365 1810

mika.ojanen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Aila Peltonen, hankintapäällikkö.

Aila Peltonen

Hankintapäällikkö

Terveydenhuollon hankinnat

050 360 5161

aila.peltonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Piia Räty

Hankintapäällikkö

Tekniset hankinnat

040 563 2399

piia.raty@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Sari Litukka

Hankintapäällikkö

Palveluhankinnat

040 664 9050

sari.litukka@tuomilogistiikka.fi

Annika Temonen

Hankintapäällikkö

Sote-palveluhankinnat

040 623 7619

annika.temonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Hankinnan assistenttipalvelut

Päivi Haapaniemi, hankinta-assistentti.

Päivi Haapaniemi

Palveluesihenkilö

041 730 4066

hankintapalvelut@tuomilogistiikka.fi

Outi Martikainen

Hankinta-assistentti

041 730 8001

hankintapalvelut@tuomilogistiikka.fi

Hankintalakipalvelut

Kirsikka Kivimäki

Johtava lakimies

040 849 4354

hankintalakimiehet@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Amanda Angeria

Noora Kosonen

Avustava hankintalakimies

040 195 1959

hankintalakimiehet@tuomilogistiikka.fi

Emilia Ala-Maakala

Lakimiesharjoittelija

040 513 1847

hankintalakimiehet@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Palveluhankinnat, esihenkilö Sari Litukka

Päivi Paunila

Päivi Paunila

Hankintavastaava

044 423 5911

paivi.paunila@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Mikko Hätilä

Hankinta-asiantuntija

041 730 8406

mikko.hatila@tuomilogistiikka.fi

Satu Kivimäki

Kilpailutusasiantuntija

044 358 9810

satu.kivimaki@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Eetu Sillanpää

Hankinta-asiantuntija

041 730 6679

eetu.sillanpaa@tuomilogistiikka.fi

Heini Kuoppamäki

Kilpailutusasiantuntija

040 614 6975

heini.kuoppamaki@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Tiina Vilkuna

Kilpailutusasiantuntija

040 549 0525

tiina.vilkuna@tuomilogistiikka.fi

Eveliina Seppi

Kilpailutusasiantuntija

040 665 2064

eveliina.seppi@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Aki Mäki

Kilpailutusasiantuntija

041 730 9381

aki.maki@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Paavali Koivula

Kilpailutusasiantuntija

040 158 9657

paavali.koivula@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Tekniset hankinnat, esihenkilö Piia Räty

Titta Hartikainen

Hankintavastaava

040 774 2156

titta.hartikainen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Katja Alanen

Hankintavastaava

041 730 9032

katja.alanen@tuomilogistiikka.fi

Piia Kähkönen

Piia Kähkönen

Hankintavastaava

040 774 2763

piia.kahkonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Maarit Ketola

Maarit Ketola

Hankinta-asiantuntija

040 774 2579

maarit.ketola@tuomilogistiikka.fi

Päivi Peltonen

Hankinta-asiantuntija

041 730 3951

paivi.peltonen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Antti Mustalahti

Antti Mustalahti

Kilpailutusasiantuntija

041 730 6059

antti.mustalahti@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Atte Jussila

Hankinta-asiantuntija

041 730 8000

atte.jussila@tuomilogistiikka.fi

Eetu Uusinoka

Kilpailutusasiantuntija

041 730 8405

eetu.uusinoka@tuomilogistiikka.fi

Johanna Seppä

Kilpailutusasiantuntija

041 730 9383

johanna.seppa@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Marjo Laine

Kilpailutusasiantuntija

040 671 5743

marjo.laine@tuomilogistiikka.fi

Eveliina Högerman

Hankintakoordinaattori

040 579 7825

eveliina.hogerman@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Amanda Angeria

Kilpailutusasiantuntija

040 355 4196

amanda.angeria@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Krista Sillman

Krista Sillman (vapaalla)

Hankinta-asiantuntija

Terveydenhuollon hankinnat, esihenkilö Aila Peltonen

Taina Kyyhkynen

Taina Kyyhkynen

Hankintavastaava

040 170 2189

taina.kyyhkynen@tuomilogistiikka.fi

Tommi Härkönen

Tommi Härkönen

Hankinta-asiantuntija

040 173 4434

tommi.harkonen@tuomilogistiikka.fi

Suvi Leppänen

Hankinta-asiantuntija

040 514 7957

suvi.leppanen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Laura Ilveskoski

Hankinta-asiantuntija

041 730 7117

laura.ilveskoski@tuomilogistiikka.fi

Hanna Latosaari

Hankinta-asiantuntija

040 514 3736

hanna.latosaari@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Timo Manninen

Timo Manninen

Kilpailutusasiantuntija

041 730 1576

timo.manninen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Teemu Mäki

Teemu Mäki

Kilpailutusasiantuntija

041 730 4677

teemu.maki@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Noora Lappalainen

Kilpailutusasiantuntija

040 487 7203

noora.lappalainen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Reetta Irmak

Kilpailutusasiantuntija

040 667 1048

reetta.irmak@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Mikko Tolppanen

Kilpailutusasiantuntija

040 586 1399

mikko.tolppanen@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Sote-palveluhankinnat, esihenkilö Annika Temonen

Siiri Tawast

Siiri Tawast

Hankinta-asiantuntija

041 730 0753

siiri.tawast@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Sini Järvensivu

Kilpailutusasiantuntija

040 587 7847

sini.jarvensivu@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Artturi Kansanaho

Kilpailutusasiantuntija

040 596 3086

artturi.kansanaho@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn

Pia Ritari

Kilpailutusasiantuntija

040 651 7921

pia.ritari@tuomilogistiikka.fi

LinkedIn
Amanda Angeria

Outi Rissa

Kilpailutusasiantuntija

040 611 7296

outi.rissa@tuomilogistiikka.fi

Janne Väisänen

Hankintavastaava

040 184 9457

janne.vaisanen@tuomilogistiikka.fi